Montaż mostka z tremolo do basu

Użytkownik zakupił mostek z tremolo typu floating bridge i zlecił nam montaż tego mostka w dość wiekowej gitarze basowej.

a bas z mostkiem tremolo

Gitara miała zamontowany pierwotnie stały most przykręcony do korpusu trzema wkrętami.

b bas z mostkiem tremolo

Po demontażu mostka ukazała się naszym oczom powierzchnia korpusu pokryta folią samoprzylepną. Folia zakrywała otwory po poprzednio montowanych przez użytkownika mostkach.

c bas z mostkiem tremolo

Jedne z tych otworów znajdowały się dokładnie tam gdzie powinniśmy wykonać otwory pod tuleje w które wkręca się kołki na których opiera się mostek floating bridge.

d bas z mostkiem tremolo

Należało je zatem zakołkować. Zawsze mamy pod ręką kilka toczonych kołków o różnych średnicach do wykonywania takich operacji.

e bas z mostkiem tremolo

Na zdjęciu niżej wciśnięte prasą i wklejone kołki.

f bas z mostkiem tremolo

W korpusie gitary został wykonany otwór na blok mostu.

g bas z mostkiem tremolo

W otwory wywiercone w miejscu zakołkowanych starych otworów zostały wciśnięte prasą kołki mostka. Pickup został zdemontowany i odlutowany.

h bas z mostkiem tremolo

Od strony spodniej korpusu zostało wykonane zostało gniazdo na sprężyny.

i bas z mostkiem tremolo

Finalny montaż mostka.

j bas z mostkiem tremolo

Nietypowy rozmiar gniazda na sprężyny spowodował konieczność wykonania własnoręcznie, na miarę, płytki go zasłaniającej.

k bas z mostkiem tremolo

Tak wygląda most po zamontowaniu. Gitara gra, stroi, podczas używania tremola nie rozstraja się mimo braku blokady na siodełku.

l bas z mostkiem tremolo

Bas – zabytek miał wąski gryf i wynikła w związku z tym konieczność zmniejszenia rozstawu strun w stopniu większym niż dopuszczała to konstrukcja dostarczonego mostka. Niezbędne okazało się spiłowanie elementu bloku mostka tak, aby można było przesunąć kostkę pod struną E o 1,5 mm w stronę osi gitary.

m bas z mostkiem tremoloDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

*