Klucze z trzpieniami o zmiennej wysokości

klucze z blokadą lutnik t.burton poznan

Firma Schaller produkuje klucze z blokadą które rozwiązują problem nierównego kąta zagięcia strun na siodełku gitary.

Problem ten pojawia się przy gitarach o odchylonej główce i kluczach jednostronnych. W gitarach takich nie stosuje się docisków strun tak jak to ma miejsce w gitarach o prostej główce typu fenderowskiego. W gitarach o odchylonej główce i kluczach jednostronnych kąt zagięcia struny naciąganej kluczem zlokalizowanym najbliżej siodełka jest największy, kąt zagięcia strun naciąganych kluczami bardziej odległymi zmniejsza się stopniowo w miarę zwiększania ich odległości od siodełka gitary.

Aby temu zapobiec stosuje się klucze takie, jak na fotografii, z trzpieniami o zmiennej wysokości. Jeśli zamontujesz je tak, że klucz z najbardziej wystającym trzpieniem znajdzie się tuż przy siodełku a następne klucze ze stopniowo coraz niższymi trzpieniami w coraz większej odległości od siodełka uzyskasz efekt widoczny na fotografii – wyrównanie kątów zagięcia strun na siodełku.

Kąty zagięcia strun na siodełku będą zbliżone do siebie i nie przekroczą granicznej wartości przy której utrudnione jest przesuwanie się struny w  rowku siodełka podczas strojenia a także w czasie używania tremolo. Nie wystąpi także zbyt mocne zgięcie struny naciąganej kluczem położonym najbliżej siodełka grożące zmniejszeniem jej trwałości.Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

*